Казарнянська сільська рада

Категорії: Сільська рада

вул. Молодіжна, буд. 18, село Казарня, Знам'янський район, Кіровоградська область

тел.: +38 05233 95249

Робочі години:

пн-пт 8:00-17:00

Казарнянська сільська рада має у підпорядкуванні села Барвінівка, Глибока Балка, Мілова Балка, Нововодяне та Новополяна, адміністративний центр - село Казарня, населення ради: 1026 чол. Голова: Халявинська Тетяна Анатоліївна.

Сайт сільської ради повідомляє, що село розташувалося на мальовничих берегах притоки річки Аджамки по обидві сторони балки Головківки. За переказами старожилів назва села пішла від того, що раніше тут стояли військові казарми. В офіційних джерелах, тобто архівних документах, сказано: час виникнення поселення в половині XVIII століття в 1785 році в Херсонській губернії Олександрійського повіту Козарнської дачі, Козарнської волості с.Козарна в якій налічувалося 107 дворів, і проживало 430 чоловіків і 370 жінок. У літописі згадується у 1800-86 роках населення Казарнянської волості складалося 3921 чоловік із загальною кількістю господарств 741.

За даними земських повітових книг 1894-1916 роках в центрі села були панські маєтки з розкішними садами і парками. Недалеко була збудована Миколаївська церква с.Казарня Олександрійського повіту Херсонської єпархії Херсонської духовної консисторії в якій велися метричні книги: народжень, шлюбів і смертей. Після подій 1904 року, в яких селяни виступали проти поміщиків та Жовтневої революції 1918 року в селі була встановлена Радянська влада.

Казарнянська сільська рада розпочала свою діяльність у 1945 році - до її складу увійшли села Казарня, Нововодяне, Барвінівка, Глибока Балка, Милова Балка та Новополяна. Вона була розташована в центрі села Казарня в хатинці, де раніше розміщувався панський маєток. З одного боку була сільська рада, а з іншого сільський клуб. На території сільської ради діяли чотири колгоспи. В 1972 році колгоспи об’єдналися в один колгосп «Союз».

В 1965-1975 роках були побудовані нова школа, сільська рада, бібліотека, будинок культури, їдальня, баня, тракторна бригада, гаражі, майстерня, млин, контора колгоспу, молочно-товарні ферми, пекарня, хліб якої знала вся Кіровоградська область.

17 грудня 1992 року колгосп «Союз» реорганізували і створили акціонерне товариство «Мрія». В 1995-96 роках землі АТ «Мрія» були розпайовані між членами товариства, земельні сертифікати розміром 4,46 га отримали 726 осіб. В даний час землі передані в оренду ТОВ «Агродар Україна» та ТОВ «Агродар Україна плюс». На даний час на території сільської ради є Казарнянська загальноосвітня школа І-ІІ ст., дитячий дошкільний заклад «Ромашка», два будинки культури Казарнянський та Глибокобалківський, бібліотека, магазини, відділення зв’язку, церква св.Миколая Чудотворця.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: