Музей військової частини у селі Богданівка

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

Богданівка

62-й арсенал (в/ч А1201) — база зберігання боєприпасів Збройних сил України у Кіровоградській області. Відноситься до охоронних об'єктів підвищеної вибухонебезпечності.

Історія: Артилерійський склад, який забезпечував потреби діючої армії, був створений 19 лютого 1942 року під Сталінградом. Від 1944 року склад перебував на місці постійної дислокації в Кіровоградській області. Після відновлення незалежності України 62-й арсенал перейшов у підпорядкування міністерства оборони України. В 2007 році 62-й арсенал Південного оперативного командування сухопутних військ України був одним з найбільших о'єктів зберігання боєприпасів збройних сил України, на майже 800 га його території зберігалося більше 74 тис. тонн боєприпасів.

Станом на початок липня 2009 року арсенал був одним з трьох найбільших складів боєприпасів у центральній Україні, займав площу більше 520 га й мав можливість розмістити на своїй території приблизно 95 тисяч тонн різноманітних боєприпасів. Від 3 липня 2009 року відповідно до розпорядження міністерства оборони України до 62-го арсеналу почали переміщувати боєприпаси з 61-го арсеналу Південного оперативного командування сухопутних військ України, розташованого поблизу міста Лозова Харківської області (який почали розформовувати восени 2008 року), до 7 серпня 2009 року було переміщено близько 200 тонн боєприпасів, в подальшому переміщення боєприпасів було призупинене, повідомляє Вікіпедія


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: