Народний аматорський театр ляльок «Горицвіт»

Категорії: Творчість, спорт

село Богданівка, Знам'янський район

Народний аматорський театр ляльок «Горицвіт» Богданівського сільського будинку культури очолює Вікторія Андреєва. Вона закінчила у 1987 році Олександрійське культурно-освітнє училище за фахом «Керівник драматичного колективу, клубний працівник». Була на практиці в Богданівському сільському будинку культури, а потім прийшла сюди ж працювати.

Таким чином, з 1994 року по теперішній час пані Вікторія працює керівницею народного аматорського театру ляльок «Горицвіт». А засновником та ідейним натхненником колективу на початку 1980-х років був Василь Ксенофонтович Ковпак. Його відданість справі та творчий потенціал приваблювали молодь, допомагали розкритися таланту дітей та підлітків.

«Горицвіт» співпрацював з Кіровоградським обласним академічним театром ляльок та відомим в області художником Юрієм Заболотним, який створив багато театральних декорацій, ляльок. За кілька років натхненна праця колективу принесла свої плоди, і в 1985-му він здобув звання «народного».

Під час лялькової вистави глядач сприймає і художнє слово, і наочний образ, і живописно-декоративне оформлення, і музику, і світлові ефекти. Через театральне дійство діти легше сприймають перші наочні приклади показу міжлюдських стосунків: дружба, взаємодопомога, товариськість тощо. Ляльковий театр допомагає дитині пізнавати світ.

У репертуарі є вистави «Колобок», «Поросятко Чок», Колосочок», «Новорічна казка», «Оленчина школа», «Доброта переможе все» та інші. Беремо участь у різних районних і сільських святах, наприклад «Театральна весна», «Вересневі самоцвіти». Традиційно театр готує особливі новорічні програми та виступи до Дня захисту дітей. Регулярно виступає у дитячих садочках.

Наразі (весна, 2021) у складі театру 18 учнів Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Г. Ткаченка. Є й початкові класи, є старші діти. Взагалі, народний аматорський театр ляльок «Горицвіт» для деяких його учасників став відправною точкою у житті. Професії, пов’язані з культурою та мистецтвом обрали Оксана Краснюк, художня керівниця Будинку культури, екс-учасниця гурту «Місто доріг», талановита вокалістка Дар’я Валова, Богдана Мазуренко, нині студентка Олександрійського коледжу культури і мистецтв, Анастасія Іванюк, студентка Харківського театрального інституту, Анастасія Сітниченко, зараз професійний гример, візажист, Юлія Шевченко, керівниця театральної студії в Олександрійському районному будинку народної творчості.

При театрі на добровільних засадах працює дитячий драматичний гурток «Мініатюра» - тут теж з дітками і сценки роблять, і невеличкі театральні спектаклі. І ще діє любительське об’єднання, дитячий пізнавальний клуб за інтересами «Голоси природи», де вихованці знайомляться із народними традиціями, ходять на екскурсії, вчаться бачити красу навколо себе й берегти природу.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: