День партизанської слави відзначили у районі

29.09.20 12:00

Минулого тижня на Знам’янщині відбулося кілька заходів із відзначення Дня партизанської слави, адже наша територія у роки Другої світової війни стали центром, цементуючим і організуючим ядром партизанської війни на Кіровоградщині, де діяв підпільний обком партії і кілька партизанських загонів.

На Знам’янщині вже на кінець 1941 року – початок 1942 року стійко виборювали свободу 25 підпільно-диверсійних груп. У населених пунктах району, які пролягають повз Чорного лісу, були створені бази для розгортання партизанського руху. На території району діяли партизанські загони Нечаєва, Діброви, Кришталя, Присяжнюка. Партизани брали участь у боях за звільнення сіл Юхимове, Плоске, Дмитрівка, Веселий Кут, Цибулеве, Водяне, селища Знам’янки, сприяли бійцям армії під час звільнення міста Знам’янка.

Вони раз по раз паралізовували діяльність залізничного вузла, зривали гітлерівські плани перевезення вантажів до фронту, що наближався до Дніпра. Мужність партизан, їх єдність і згуртованість сьогодні стала для нас мірилом правди і добра, бо немає в житті нічого дорожчого за мир, і нічого святішого, ніж його захист.

В рамках проведення заходів з відзначення Дня партизанської слави голова районної державної адміністрації Василь Смаглюк, заступник голови районної ради Дмитро Молодченко, Дмитрівська сільська голова Наталія Стиркуль, голова Володимирівської сільської ради Людмила Грібеннікова відвідали ветеранів партизанського руху Знам’янського району - Ганну Данилівну Дорофієву (с.Дмитрівка) та Галину Онуфріївну Юху (с.Володимирівка), а також поклали квіти біля пам’ятного знака загиблим партизанам.

Шановні гості від щирого серця привітали поважних ветеранів зі святом, подякували за проявлену мужність в ті важкі часи війни, побажали міцного здоров’я, ще довгих років життя та мирного неба над головою. На згадку про зустріч сивочолим ветеранам вручили цінні подарунки та квіти.Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: