​Сільська медицина: робота для ентузіастів?

18.10.20 10:00

Прийняти відвідувачів у ФАПі, об’їздити пацієнтів у двох селах, поміряти тиск, зробити щеплення, надати першу медичну допомогу, відвідати новонароджених діток. І це зовсім не повний перелік роботи, яку має виконати звичайний медичний працівник у селі.

Чи має він для цього ресурси і де їх узяти? Як взагалі живе медицина в українському селі сьогодні, розповіла Катерина Вітова, медик з Трепівки, яка є кандидаткою у депутати Суботцівської ОТГ.

- Пані Катерино, розкажіть, будь ласка, трохи про себе – як давно працюєте медиком, що входить у коло ваших постійних обов’язків?

- Народилася я в місті Знам’янка, виросла в селі Зелений Гай. В шостий клас перейшла в Трепівську школу. По закінченні вступила до Кіровоградського медичного коледжу ім. Мухіна. Потім пішла в декретну відпустку. А тепер працюю у двох ФАПах – в Зеленому Гаю та Долино-Кам’янці. Надаю місцевому населенню такі послуги – роблю щеплення, уколи, міряю тиск, за потреби надаю першу медичну допомогу. Також здійснюю патронаж новонароджених діток.

- З якими проблемами зіштовхується медична сфера у селі на сьгодішній день, що скажете, з огляду на власний досвід?

- Що сказати? У ФАПах немає навіть води та туалетів. За транспорт і говорити немає чого. Пересуваюся на своєму власному мопеді. До ФАПу приблизно 2-2,5 кілометри. А взимку – пішки. Шкільний автобус не бере.

- Наскільки складно працювати в умовах пандемії коронавірусу?

- На щастя, це питання нас не зачепило, ще випадків зафіксованих не було. Але люди поінформовані про засоби індивідуального захисту, користуються ними. Спочатку була паніка, нині теж всі хвилюються, щоб не заразитися. У ФАП заходять в масках. І поштарка по селу їздить в масці.

- Пані Катерино, на цьогорічних місцевих виборах Ви є кандидаткою в депутати. Куди балотуєтеся і з якою метою?

- Так, я кандидатка в депутати Суботцівської ОТГ. Хочу впливати на майбутнє і хочу змін. Медичні послуги на селі мають бути доступними так само, як і в місті.

- Чого очікуєте від об’єднання громади?

- Все залежить від того, хто стане головою ОТГ. Сподіваюся на краще, що ФАПи не закриватимуть, що буде нормальне фінансування. Бо нині доводиться ходити просити кошти в місцевих орендарів землі. На ремонт приміщення і потреби ФАПу. Або робити все за власний кошт. Дороги, ясно, що ніхто не зробить, а дуже хотілося б, щоб відремонтували. Бо страшні ями і вибоїни. Бувало, що дірки вимивали водою на греблі, вже страшно їздити. На даний момент засипали, але це ненадовго.


Записала Ася ЦурканКоментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: