Навіщо потрібно створювати об’єднану територіальну громаду?
Кожен мешканець села чи міста має право на сучасні медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, хороші дороги, чисті та освітлені вулиці. Наразі в Україні запущено процес децентралізації, який полягає в передачі низки важливих повноважень органам місцевого самоврядування. Люди на місцях отримують реальну можливість керувати життям своєї громади.
Одним із важливих наслідків реформи є посилення матеріальної спроможності громад. У бюджетах ОТГ залишається 85% власних надходжень, наприклад, всі види орендної плати, податок на доходи фізичних осіб тощо. Розпорядником цих коштів буде місцева влада.
«Створення об’єднаних територіальних громад – це нині один із ключових процесів, який відбувається в царині місцевого самоуправління. Перебуваючи на посаді заступника Знам’янської районної ради я в повній мірі відчув на собі всі складнощі, які необхідно подолати, перш ніж новостворена ОТГ ефективно запрацює. Першим практичним досвідом команди, частиною якої мені пощастило бути, стало створення у 2018 році Дмитрівської об`єднаної територіальної громади», – розповідає кандидат на посаду голови Суботцівської ОТГ Дмитро Молодченко.
«Процес зміни адміністративно-територіального устрою має бути максимально непомітним для людей, а якість і доступність послуг, що надавалися на районному рівні, не повинні знизитися. Я маю чіткий план розвитку нашої громади. Знаю, як збалансувати бюджет, де брати додаткові кошти. І хочу запевнити, що робитиму все під пильним наглядом громадської ради нашої ОТГ, аби врахувати інтереси всіх мешканців», – зазначає Дмитро Миколайович.
Ефективно впливати на якість житлово-комунальних послуг, розподіл коштів та опікуватися першочерговими задачами можна лише тоді, коли відповідальні за виконання цих завдань люди знаходяться на місцях, тож створення об`єднаної територіальної громади – це не просто вимога законодавства України, але й вимога часу.
«Практичну основу децентралізації в районі закладено. Об’єднавши зусилля, ми змогли втілити проект Дмитрівської ОТГ і зараз на його прикладі можна побачити, що ця модель територіального устрою є успішною. І якщо громада в мене повірить – успіх Суботцівської ОТГ неминучий», – підсумував Дмитро Молодченко.
А що ви думаєте про перспективи створення Суботцівської об’єднаної територіальної громади? Пишіть у коментарях!
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?