​Чи повинна породілля купувати ліки в пологову залу?

28.11.20 10:00

«Я вагітна. Чекаю на дитину, адже знаю, яке це щастя! Я багатодітна матуся. Зараз перебуваю у лікарні на зберіганні. Лікарка наполягає на тому, що в пологовій залі мені може знадобитися один медичний препарат, який я маю купити завчасно. Чи повинна я його оплачувати?», - з таким питанням до благодійного фонду «100 відсотків життя. Кропивницький» звернулася наша клієнтка Віра.

Тетяна Ковальова
Тетяна Ковальова
Консультує юристка проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Тетяна Ковальова:

«Медична допомога при пологах – це пріоритетна послуга, яка входить у програму медичних гарантій. Адже заклади охорони здоров’я отримуватимуть від Національної служби здоров'я України оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. Загальний бюджет програми медичних гарантій на допомогу при пологах - понад 1,6 млрд грн. Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також – жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні», - коментує Тетяна Ковальова.

За словами фахівчині, у межах програми медичних гарантій безоплатними є:медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарів розтин); перебування в стандартній палаті; анестезія оперативних втручань за призначенням; моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби); інтенсивна терапія породіллі; стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби); метаболічний скринінг у новонароджених; вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: