​Вікторія Андреєва: «Ляльковий театр допомагає дитині пізнавати світ»

16.03.21 10:00

«Відкрити в кожній дитині душу творця, дати їй змогу пробудитися й розквітнути,» - таке професійне кредо нашої сьогоднішньої співрозмовниці, керівниці народного аматорського театру ляльок «Горицвіт» Богданівського сільського будинку культури Вікторії Андреєвої.

Про те, як живеться нині очолюваному нею колективу, говоримо в інтерв’ю для «Суботці.Інфо».

- Пані Вікторіє, розкажіть трохи про себе, як Ви стали керівницею театру ляльок?

- Я закінчила у 1987 році Олександрійське культурно-освітнє училище за фахом «Керівник драматичного колективу, клубний працівник». Була на практиці в Богданівському сільському будинку культури, а потім прийшла працювати. Таким чином, з 1994 року по теперішній час працюю керівницею народного аматорського театру ляльок «Горицвіт». А засновником та ідейним натхненником колективу на початку 1980-х років був Василь Ксенофонтович Ковпак. Його відданість справі та творчий потенціал приваблювали молодь, допомагали розкритися таланту дітей та підлітків. «Горицвіт» співпрацював з Кіровоградським обласним академічним театром ляльок та відомим в області художником Юрієм Заболотним, який створив багато театральних декорацій, ляльок. За кілька років натхненна праця колективу принесла свої плоди, і в 1985-му він здобув звання «народного», і ми регулярно його підтверджуємо.

Під час лялькової вистави глядач сприймає і художнє слово, і наочний образ, і живописно-декоративне оформлення, і музику, і світлові ефекти. Через театральне дійство діти легше сприймають перші наочні приклади показу міжлюдських стосунків: дружба, взаємодопомога, товариськість тощо. Ляльковий театр допомагає дитині пізнавати світ.

- Які вистави є в репертуарі «Горицвіту»? Де виступаєте?

- Є вистави «Колобок», «Поросятко Чок», Колосочок», «Новорічна казка», «Оленчина школа», «Доброта переможе все» та інші. Беремо участь у різних районних і сільських святах, наприклад «Театральна весна», «Вересневі самоцвіти». Традиційно готуємо особливі новорічні програми та виступи до Дня захисту дітей. Регулярно кличуть виступати до дитячих садочків.

- Скільки юних акторів нині в складі очолюваного Вами театру ляльок?

- Це 18 учнів Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Г. Ткаченка. Є й початкові класи, є старші діти. Взагалі, народний аматорський театр ляльок «Горицвіт» для деяких його учасників став відправною точкою у житті. Професії, пов’язані з культурою та мистецтвом обрали Оксана Краснюк, художня керівниця нашого Будинку культури, екс-учасниця гурту «Місто доріг», талановита вокалістка Дар’я Валова, Богдана Мазуренко, нині студентка Олександрійського коледжу культури і мистецтв, Анастасія Іванюк, студентка Харківського театрального інституту, Анастасія Сітниченко, зараз професійний гример, візажист, Юлія Шевченко, керівниця театральної студії в Олександрійському районному будинку народної творчості.

При театрі на добровільних засадах працює дитячий драматичний гурток «Мініатюра» - ми тут теж з дітками й сценки робимо, і невеличкі театральні спектаклі. І ще любительське об’єднання, дитячий пізнавальний клуб за інтересами «Голоси природи», де ми знайомимо вихованців з традиціями нашого народу, ходимо на екскурсії, вчимо бачити красу навколо себе й берегти природу.

- Як відбуваються заняття?

- Займаємося щодня по три години, коли діти приходять зі школи. З огляду на карантин, то проводимо не тільки групові, але й індивідуальні заняття. У нас іде не тільки робота з лялькою, ми працюємо над сценічною мовою, сценічними рухами. Також переглядаємо й обговорюємо вистави не лише лялькових театрів. Не уникаємо й виховних бесід з дітками.

- Де берете ляльки? Вам шиють на замовлення, Ви самі їх виготовляєте чи користуєтеся ще старими запасами?

- У нас є ще трохи старих запасів, ми їх підреставрували, але, в основному, шиємо самі: і ляльки, і декорації. Шиємо разом з дітьми, дорослі допомагають. До того ж, років зо три тому маленькі перчаточні ляльки нам купила сільська рада, а також в порядку шефської допомоги нам передали великі ляльки з Театру ляльок з міста Кропивницького.


Розмовляв Дмитро ШульгаКоментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: