Музей народного життя

У селі Мошориному ветерани створюють музей села. І днями вже перша музейна кімната, яку назвали Світлицею, відчинила двері для відвідувачів.
Так з’явилася унікальна за історичним значенням, світлиця, бо кожен її предмет може розповісти про господаря, мешканця села Мошорине.
Здається, що час тут зупинився, повернувши нас до бабусиної теплої світлиці. Саме таке відчуття викликає ця кімната, де зібрані речі, знайомі кожному з дитинства. Їх можна розглядати годинами, поринаючи у світлі спогади, ловлячи себе на думці, що зовсім не хочеться повертатися у сучасний світ. Напевно, в цьому феномен української хати, що була не просто будинком, а являлася цілим всесвітом для родини, де плелося сімейне коріння, звідки йшла історія роду. Тож і предмети в ній, їх розташування, мали своє глибинне значення.
- У створені світлиці брали участь понад 20 жителів села, - розповідає Людмила Єрьоменко. - Оздоблювала стіни українськими орнаментами Наталія Олексіївна Погребняк. Значну допомогу надає в.о. старости Олексій Григорович Кондратенко. Він ще будучи сільським головою, підтримав нашу ідею по створенню музею, виділив дві кімнати та допоміг їх відремонтувати. Активно працювали над створенням світлиці Людмила Василівна Гудак, Лариса Григорівна Погорєлова, Людмила Всеволодівна Вака, Лідія Василівна Рукавішнікова, Ганна Михайлівна Жувак, Паша Павлівна Прокопчук. Наталія Іванівна Кодратенко зібрала та надрукувала багато легенд та переказів, займалася оформленням фото та створенням стендів.
Кімната стала візитівкою села, її продовжують наповнювати експонатами. Більшість знаходять на горищах, де вони дочекалися свого часу, коли зможуть повідати те, що зберігали ще за дідів-прадідів.
Оберегом кімнати є ікона пресвятої Богородиці, вишита майстринями села.
Кімната історії села ще знаходиться в стадії оформлення. Тут зібрано досить багато матеріалів починаючи з історії створення села, про його Героїв та відомих людей. Зокрема Мошоринська земля має трьох героїв Радянського Союзу – це Михайло Сафронович Маляренко, Федір Семенович Кобець, Олексій Минович Кива та двох героїв Соціалістичної праці – Всеволод Федотович Назаренко та Надія Георгіївна Погребняк, яка у 1947-9157 роках працювала у Мошоринській школі вчителем географії.
Також зібрані розповіді про воїнів-Афганців, про учасників АТО, ліквідаторів наслідків аварії Чорнобильської катастрофи. Зібрано понад 30 папок, 10 альбомів, оформлено 14 стендів та зібрано багато світлин.
Мошоринські ветерани закінчили оформляти першу музейну кімнату, дякують всім, хто долучився до її створення фінансово, хто надавав допомогу в оформленні та запрошують відвідати світлицю. А також звертаються з проханням до всіх бажаючих долучитися до спільної справи, поділитися старовинними фото, речами домашнього вжитку, розповідями про односельців.
авторка - Катерина МАТКО
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?