​У Трепівці знімають документальний фільм

04.08.21 10:00

Мальовниче село Трепівка зі щирими і працьовитими людьми, де бережуть українські звичаї і традиції. Ось уже три місяці, як в цьому селі ведеться зйомка документального фільму про побут і життя села....

Чим привабила Трепівка молодого режисера Едгара Пріму, який за спеціальністю інженер-фізик, а працював програмістом уодному з великих банків Москви, і що змусило залишити столичне життя і перебуваючи в селі три місяці виконувати величезний об’єм роботи по створенню фільму, саме це і з’ясувала під час розмови з ним.

- Тут моє коріння роду, - дав відповідь на питання Едгар. – Мій тато Віктор з міста Кропивницького, а мама Олена народилася і виросла у Трепівці. Я всі літні канікули проводив у цьому до болю рідному селі, у бабусі Галини Олексіївни та дідуся Анатолія Даниловича Телюпи. Роки проходять і ми стаємо іншими, але не змінюється наша любов до своєї сім’ї, нікуди не зникне гордість за своїх предків, за їх духовний світ, який вони передають нам через віки. І історія не забуде як вони жили, і як на перше місце ставили турботу про своїх близьких.

Бабуся з мамою проживають у Москві, а дідуся вже давно немає. Але будинок, де я провів щасливі роки дитинства, мене прийняв як рідного, можна сказати ожив і ніби зрадів моєму приїзду. Перший місяць був доволі складним, поки навів лад, облаштував побут, розташував знімальну техніку. А далі була кропітка робота з організації та проведенні зйомок, монтажу, колористики та озвучення фільму. На даний час роботи практично завершені.

- Едгаре, що посприяло зайнятися зйомкою?

- Велике бажання відобразити в пам’яті все, що для мене було пов’язане з дитинством, з людьми, яких я знаю і люблю, з рідними місцями. Три роки тому, я приїхав у Трепівку, як завжди відвідати знайомі стежини рідного краю і зняв свійперший фільм. Виклав свою так звану любительську зйомку в ютуб, і це викликало великий резонанс, понад шість тисяч переглядів. Я зрозумів, що людям цікаво подивитися фільм про цікаве і насичене життя українського села. Тож і вирішив зняти документальний фільм. До цього моменту я готувався півтора року, закупив професійну техніку, взимку звільнився з роботи, бо розумів, що так на довго не зможу поїхати на Україну. Склав план, за яким і здійснював зйомку.

- Хто герої фільму, як їх знаходили, і чи багато було бажаючих?

- Героями фільму є звичайні люди. Які живуть повсякденним життям. Зняв випускний вечір у школі, як проходять жнива, купальські обряди, музей історії села та буденні клопоти людей. Велику увагу приділив українській природі. Тут кожен звук, кожен проблиск першого промінчика сонця подібний українській пісні, дає поринути в її первозданність. Тут ніким не займаний світ з безмежною красою і невимовною тишею, куди нас манить.

Запрошував на зйомки людей, оголошуючи в соціальних мережах. Дякую всім, хто відгукнувся, хто допомагав у різних питаннях по відтворенню звичаїв і традицій притаманних саме Трепівці. На даний час, знімаю фільм про фільм, про те як проходили зйомки. Які пригоди траплялися з нашими героями та багато інших цікавих випадків.

Дуже величезна робота проведена і її результат переглянемо всі разом 8 серпня о 20.00 біля Трепівського сільського будинку культури. Користуючись нагодою, запрошую всіх бажаючих переглянути документальний фільм про Трепівку!

Спілкувалася Катерина МАТКОКоментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: