Цілюще джерело Святої Параскеви

Категорії: Визначні пам’ятки

село Доніно-Кам’янка Трепівської сільради

Джерело знаходиться неподалік зруйнованого храму в селі Доніно-Кам’янка Знам’янського району Трепівської сільської ради. А легенди про різні зцілення від води із цього джерела переповідають не тільки в Знам’янському районі.

Два роки тому, у червні 2018-го, вірні УПЦ відновили давню традицію хресного ходу на цілюще джерело біля села Доніно-Кам'янка. З 50-х років ХХ ст. ця традиція була втрачена, але пам'ять про святе місце збереглася, повідомляє сайт Олександрійської єпархії. Водосвятний молебень на джерелі звершив керуючий Олександрійською єпархією єпископ Боголєп.

Колись джерело має славу чудотворного. Зокрема, відомі деякі випадки зцілень сліпонароджених дівчаток, які відбулися ще на початку минулого століття. Одній з цих отроковиць явилася якась Жінка і звеліла до сходу сонця піти та вмитися водою з джерела. Дівчинка в супроводі матері вирушила туди, вмилась, і коли вони з мамою поверталися додому, то першим, що побачили зцілені очі дитини, були куполи храму. Іншу дівчинку водив на джерело батько. Дитина вмилась і після повернення в село побачила качечок, що плавали у ставку. Онуки цих зцілених дітей і зараз живуть у Доніно-Кам'янці та розповідають приїжджим паломникам про ці чудеса. Також достовірно відомі випадки зцілень від епілепсії та алергії після молитви й обмивання водою з цього джерела.

Владика Боголєп запропонував назвати джерело на честь прпмц. Параскеви та підтримав бажання місцевих жителів відродити хресні ходи до джерела.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: