Робота є така на світі – дітей любити і навчати жити
Дошкільний вік
– особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, коли формується її
особистість та світогляд. Благополучне дитинство і подальша доля кожного малюка
залежить, у тому числі, і від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до
внутрішнього світу. З допомогою своїх вихователів дошкільнята пізнають секрети
навколишнього світу.
Вихователі та няні — це ж просто неймовірні люди! Спробуйте впоратися з голосистими і вередливими, веселими і енергійними малятами, знайти до кожного з них підхід, заспокоїти тих, хто плаче, похвалити тих, хто сам переодягнувся, переодягнути тих, хто сьогодні без настрою, погратися, нагодувати, вкласти спати. А заняття: ліплення, аплікація, малювання, а свята: пісні, танці та вірші!
Народилася Наталія Іванівна 28 квітня 1968 року у селі Копані, де і проживає до цього часу. Вона із тих людей, котрі обирають професію до душі і за покликом серця. Багато хто скаже, що в дитинстві можна опинитися лише у спогадах і снах, але завдяки своїй справі вихователі щодня потрапляють у цей безмежний, різнобарвний та багатий світ. Коли Наталія Іванівна сама була старшим дошкільням і ходила у садочок, уже тоді уявляла себе вихователем. Частенько допомагала вихователям, розповідала казки малюкам, чи просто зав’язувати їм шнурки. Закінчивши школу, здійснила свою дитячу мрію і вступила до Кіровоградського педагогічного університету. Після закінчення навчання, свою трудову діяльність розпочала у дитячому садочку «Івушка», село Дмитрівка, де пропрацювала два роки. Пізніше працювала в одному з дошкільних закладів у Кропивницькому, а після і до цього часу працює у Топилянському навчально-виховному комплексі «Калинка».
Вона в пам’яті перегортає сторінки своєї трудової біографії й посміхається: «Перший день, перша група... Дуже хвилювалася й на прогулянці ловила їх, як курчат. Думала, що більше не зможу, але поступово все налагоджувалося. Поруч були досвідчені помічники, які не дозволили розплакатися і розрахуватися. Моє професійне зростання відбувалося дякуючи їх порадам та підтримці».
Зараз, все по-іншому, приходячи на заняття, вона намагається бути для дітей не лише наставником, який навчить і підкаже, а й другом, котрий завжди – трохи дитина, і разом із ними грає, думає, хвилюється та радіє.
На питання, що потрібно, аби стати вихователем дошкільного закладу? Відповідає - «Любов до дітей, вміння підібрати ключик до серця кожного, співпраця з батьками, відповідальність і професіоналізм». Вона постійно прагне творити й фантазувати, відповідати на найнесподіваніші запитання дітей, відкривати нове й незнайоме і перетворювати буденність на свято.
Окрім своєї улюбленої роботи, вона гарна матуся, дбайлива дружина. Разом з чоловіком Андрієм Борисовичем виховують двох чудових дівчаток – Єлизавету та Анастасію. Єлизавета, до речі, перейняла любов до дітей від мами, і нині вона навчається на третьому курсі у Кіровоградському педагогічному університеті на вихователя.
Життя буває різне, іноді живеш, і думаєш, яка ти щаслива, а іноді, як грім серед ясного неба, трапляється непередбачуване… Голос починає тремтіти, на очах з’являються сльози… Саме так Наталія Іванівна згадує, як у 2015 році її чоловіка забрали в АТО. Безсонні ночі, молитви за те, щоб повернувся живим. Руки опускалися, доньок потрібно навчати, по господарству самій тяжко, а робота теж забирає багато часу сил та енергії. Але там і відволікалася, бо малюки потребували уваги. Проте вона справилася, дочекалася… Говорить, що дуже вдячна Трепівському сільському голові Юрію Долинку, за те, що допомагав у ті, тяжкі для неї часи.
Сьогодні Наталія Іванівна віддається улюбленій роботі сповна, за її плечима більше тридцяти років педагогічної праці, але кожний день вона приходить в рідний серцю дошкільний заклад «Калинка», як на прем’єру, яка завжди – свято… Для вихованців вона — вірний товариш, який пожаліє, розсмішить, заплете косички, вмить стане будь-яким казковим героєм і сама створить казку! Це дуже важливо, адже дитинство більше ніколи не повториться у жодного малюка.
Катерина МАТКО
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?